oraz promowanie dobrych praktyk, które pozwalają kształtować pozytywny wizerunek agentów oraz wspierają profesjonalizację rynku nieruchomości.
Aktualności
White Lion Investments Liderem Nieruchomości 2021 według otodom!
oraz promowanie dobrych praktyk, które pozwalają kształtować pozytywny wizerunek agentów oraz wspierają profesjonalizację rynku nieruchomości.
Obowiązkowe ubezpieczenie OC pośrednika nieruchomości
Rynek nieruchomości w Polsce stale rośnie. Przybywa nowych inwestycji deweloperskich oraz mieszkań na rynku wtórnym, a tym samym osób zainteresowanych kupnem, sprzedażą bądź wynajmem. Przy tej okazji coraz częściej korzystamy z usług pośrednika w obrocie nieruchomościami. Ta profesja obarczona jest dużą odpowiedzialnością i wymaga doskonałej znajomości rynku. Transakcje opiewają na niebagatelne kwoty – tymczasem zdarza się, że strony biorące udział w tych transakcjach nie są nimi usatysfakcjonowane i kierują roszczenia finansowe do pośredników nieruchomości. Roszczenia klientów wynikają z różnych pobudek.
Sprzedaż nieruchomości, której właścicielem jest małoletni
Sprzedaż takiej nieruchomości niewątpliwie przekracza standardowe rozporządzanie mieniem dziecka, a każda czynność wykraczająca poza ten zakres wymaga zgody właściwego sądu opiekuńczego, co określa art. 101, par. 3 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Jest to procedura mająca za zadanie chronić majątek osoby małoletniej do czasu osiągnięcia pełnoletności.
Dlaczego warto współpracować z agentem nieruchomości?
Sensem i celem działalności agenta nieruchomości jest pośredniczenie w kojarzeniu sprzedającego z kupującym. Wszystkie działania agenta służą właśnie temu – skutecznemu doprowadzaniu do transakcji przy obopólnym zadowoleniu stron. Za swoją pracę agent pobiera prowizję – i tak w skrócie można opisać funkcjonowanie agencji nieruchomości. W głowach wielu naszych potencjalnych klientów z pewnością rodzą się pytania: „Czy powierzenie sprzedaży lub znalezienia odpowiedniej nieruchomości agentowi się opłaca?” i „Czy owa pomoc oraz prowizja są warte swej ceny?”. Odpowiedź na oba te pytania brzmi: tak – pod warunkiem że wybierzemy godną zaufania agencję.
Jak prawidłowo wycenić nieruchomość
Jak prawidłowo wycenić nieruchomość
Cena to jedna z najważniejszych danych przy sprzedaży, a nawet już na etapie samego zamiaru jej dokonania. Przesądza o tym, czy w aktualnych okolicznościach rynkowych sprzedaż lub kupno nam się opłaci, a także – czy stać nas na daną transakcję. Ogląd sytuacji dodatkowo zaciemniła pandemia koronawirusa. Od jej wybuchu wielu ekspertów spekuluje, czy ceny nieruchomości spadną, wzrosną, czy też po chwilowym zachwianiu pozostaną bez zmian. W dodatku – cena nieruchomości to niekoniecznie to samo, co jej wartość! Jak się w tym wszystkim rozeznać?
Wedle ustawy o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 1997 r., nr 115, poz. 741 z późn. zm.) „wartość rynkową nieruchomości stanowi szacunkowa kwota, jaką w dniu wyceny można uzyskać za nieruchomość w transakcji sprzedaży zawieranej na warunkach rynkowych pomiędzy kupującym a sprzedającym, którzy mają stanowczy zamiar zawarcia umowy, działają z rozeznaniem i postępują rozważnie oraz nie znajdują się w sytuacji przymusowej”.
Pandemia a rynek nieruchomości
Pandemia a rynek nieruchomości
Ceny mieszkań wzrosną czy spadną? Czy łatwo dostać teraz kredyt hipoteczny? Oraz czy kupowanie ziemi to nadal korzystna lokata kapitału?
Od 14 marca w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego.
Rząd wprowadził wiele restrykcji w celu zahamowania pandemii: tymczasowo przywrócono kontrolę graniczną, trwa zakaz wjazdu do Polski dla cudzoziemców, zawieszono międzynarodowe i krajowe połączenia lotnicze, w ograniczonym stopniu działają usługi; branże artystyczna i rozrywkowa przeniosły się na ten okres do internetu. Poszczególne gałęzie gospodarki wpływają na siebie, za gospodarkami stoją zaś rzesze ludzi, których nastroje i społeczne euforie lub niepokoje popychają to do śmiałych inwestycji, to do oszczędzania i zaciskania pasa.
Umowa na wyłączność
czyli nie taki diabeł straszny
(a wręcz wcale niestraszny i wcale nie diabeł)
Określenie „umowa na w y ł ą c z n o ś ć” brzmi tak niepokojąco, że wielu klientom na samo wspomnienie o takim trybie pracy agencji nieruchomości zapala się czerwona lampka ostrzegawcza. „Wyłączność” – a zatem brak dostępu do pełnej oferty rynku. Co za tym idzie? – Niepokój podobny do słynnego już pojęcia „FOMO”, oznaczającego lęk, że omija nas coś ważnego...